משכנתא

הלוואה, שמה שמבדיל אותה בעיקר מהלוואות אחרות זה שניתן לקחת אותה לשנים רבות בריביות מעודפות . בישראל, רבים רואים את תשלום המשכנתא כאפשרות עדיפה על פני תשלום שכר דירה בכל חודש, האם זה שיקול נכון? לא בטוח וזאת נלמד בקורס.
רוב האוכלוסייה לא מחזיקה במספיק הון עצמי שמאפשר להם לרכוש דירה, לכן לקיחת המשכנתא היא האפשרות הטובה ביותר עבורם, מלבד זאת יש בכך יתרונות רבים עליהם נשוחח בקורס. על מנת לקחת משכנתא בצורה מושכלת, יש ללמוד את החומר ולקחת איש מקצוע בעל ניסיון שילווה אותך בתחום זה.
משכנתא היא מילה המתארת שיעבוד נכס כלשהו, יכול להיות מקרקעין ויכול להיות גם נכס אחר, בקורס זה נתייחס לשעבוד של נכס מקרקעין בדגש על נכסים למגורים כבטוחה להשבת ההלוואה. ההלוואה, בגינה ניתנת המשכנתא, היא יכולה להיות הלוואה בסדרי גודל שונים לתקופת זמן שונות ובדרך כלל היא תהיה לטווח ארוך יותר מאשר הלוואה שניתנה ללא כל בטוחה. מטרת יכולה להיות למספר מטרות, ברוב המקרים תהיה לטובת רכישת נכס למגורים. המקרה הנפוץ הוא שיעבוד נכס דלא ניידי לצורך רכישתו. משכנתא היא אחת הזכויות המוזכרות בחוק המקרקעין של ישראל, ומחייבת רישום בלשכה לרישום מקרקעין של ישראל. בהלוואת משכנתא שולט הבנק המלווה בנכס ויש לו זכות לממש אותו במידה והמלווה לא עומד בהתחייבויות שלו. לקיחת הלוואת משכנתא הינה תהליך סבוך מבחינה משפטית והתנהלותית, ועלות עצם ביצועה גבוה ואליה נלווים מספר תשלומים נוספים על עורך דין, שמאי, יועץ משכנתאות עמלת פתיחת תיק וכדומה וכל זאת על מנת לקבל הלוואת משכנתא בתנאים טובים ועל מנת שיספקו את הגורם המלווה ברוב המקרים בנקים. המשכנתא ניתנת על ידי בנק למשכנתאות, או על ידי אגף מתמחה בבנק כללי או לחילופין על ידי גוף פיננסי אחר כגון : חברות ביטוח. נותן המשכנתא ממשכן את הנכס בתמורה להלוואה, כלומר רושם שיעבוד של הדירה בטאבו או ממשכן את הזכויות של הנכס וזאת נרשם על שם הבנק או גוף פיננסי אחר שנתן את ההלוואה. אם לוקח הלוואת המשכנתא אינו עומד בהחזר ההלוואה (לפי מה שהוסכם בין הלווה לגוף המלוה) רשאי הגוף המלווה למכור את הדירה הממושכנת על ידי כונס נכסים תמורת חלק משוויה בלבד. בכך סכום הכסף המתקבל מכסה את יתרת החוב ואם נשאר הפרש זה עובר ללווה.

הכותב רושם את דעתו בלבד ואין הכתוב מחליף ייעוץ מקצועי, על ידי יעוץ כלכלי או יועץ משכנתא מקצועי. 

למידע נוסף או התייעצות ראשונית ללא כל התחייבות אתם מוזמנים ליצור קשר איתנו בטלפון 03-5298779 

כל מי שלוקח היצע מהכתוב עושה זאת על דעת עצמו ולא יבוא בטענות או מענות לכותב או לעורך הפוסט ולוקח את מלוא האחריות על עצמו – ט.ל.ח.

גלילה לראש העמוד

התקשרו
050-6382991
או השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן