משכנתא לתושבי חוץ

אני נתקל בתושבי חוץ רבים שלא יודעים שייש ביכולתם לקחת משכנתא בישראל למרות שהם חיים בחו'ל.

תושבים זרים יכולים לקחת משכנתא בארץ כל עוד יש בידיהם תעודת זהות ישראלית ובמידה ולא זה ניתן לבדיקה כשייש מקרים שזה גם יכול להתקבל ואף ייתנו משכנתא לתושב הזר.

אישית לתושבים זרים אני חושב שהערך בלקחת חברת ייעוץ משכנתאות הוא גדול בהרבה, זאת ועוד מהסיבה שהם צריכים מישהו שילחם בשבילהם בארץ בשביל לקבל את הריביות הטובות ביותר, ינהל להם את הסיכונים של המשכנתא ויסביר להם את המשמעויות השונות של לקיחת משכנתא בישראל.

חשוב להדגיש כי תושב זר יצטרך לספק מספר נתונים נוספים מלבד הנתונים הרגילים כגון : דוח קרדיט שבמדינות וארצות מסויימות מראה על האחריות הפיננסית של אותו האדם שמבקש הלוואה.

דבר נוסף שלא פחות חשוב לדעת, מרבית הבנקים ידרשו שביום החתימה הלקוח שהינו תושב זר יגיע באופן אישי לארץ לחתום על ההלוואה ורק מספר מועט של בנקים יסכים שהדבר ייעשה על ידי ייפוי כח למקורב.

יתרה מכך, במידה והלקוח לא מגיע לישראל, כמות הבנקים שיוכלו להתחרות על ליבו קטנה בהרבה ולכן ההמלצה היא להגיע לחתימות בישראל ולתת ליועץ משכנתא חיצוני לעשות בשבילך את הסקר בנקים ולבנות בשבילך את התמהיל משכנתא.

יש חשיבות רבה גם ללמוד את התחום ולשאול את היועץ שאלות כי חשוב לזכור שהיועץ ניזון ממידע שהלקוח נותן לו ובשביל שהיועץ יוכל לקבל את ההחלטה המקצועית ביותר על הלקוח לספק כמה שיותר מידע רלוונטי על ההתנהלות הפיננסית שלו בארץ ומעבר לים, כי החשיבות של בניית התמהיל והתוכנית העסקית ללקוח שמעוניין לקחת משכנתא, היא לא פחות חשובה ואף נמצאת ברמת חשיבות גבוהה יותר מעוד פסיק של 0.1% בריבית המשכנתא והלקוח יראה את זה ביום שיהיה מעוניין לבצע מיחזור משכנתא כעבור מספר שנים או חודשים.

הכותב רושם את דעתו בלבד ואין הכתוב מחליף ייעוץ מקצועי, על ידי יעוץ כלכלי או יועץ משכנתא מקצועי. 

למידע נוסף או התייעצות ראשונית ללא כל התחייבות אתם מוזמנים ליצור קשר איתנו בטלפון 03-5298779 

כל מי שלוקח היצע מהכתוב עושה זאת על דעת עצמו ולא יבוא בטענות או מענות לכותב או לעורך הפוסט ולוקח את מלוא האחריות על עצמו – ט.ל.ח.

גלילה לראש העמוד

התקשרו
050-6382991
או השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן