משכנתאות והלוואות לדירות להשקעה

במדינת ישראל, הנדל"ן בשנים האחרונות ויש כאלו שיגידו שמאז קום המדינה הוכיח את עצמו כהשקעה מאוד אטרקטיבית וכדאית, בוודאי כאשר הריביות נמצאות באופן היסטורי בתחתית הגרף ולכן האטרקטיביות של רכישת נכס על ידי משכנתא הופכת את העסקה להיות כדאית בהרבה.

מי שמכיר אותי והייה לקוח שלי בהווה או בעבר יודע שאני מאוד מאמין שאדם שלוקח משכנתא לנכס למגורים שהוא מתכוון לגור בו עם משפחתו אני מאוד נוקשה במספר השנים שאני ממליץ ללקוחותי לקחת את המשכנתא וממליץ לא לקחת משכנתאות בהחזר חודשי מאוד נמוך כי בסופו של יום, לא רק שכמות השנים של המשכנתא גדלה באופן משמעותי בעקבות כך, אלה גם סכום הריביות שתשלמו לבנקים תהיה גדולה מאוד ולכן המלצותי לתקופות קצרות יותר בהחזר חודשי גבוה יותר ידועות וברורות ואני עומד מאחוריהן בלי עוררין.

למרות האמור, האם תמהיל משכנתא שמתאים לאדם שלוקח הלוואת משכנתא לצורך רכישת נכס למגורים צריכה לקבל את אותו הדין שצריכה לקבל דירה לטובת השקעה? התשובה היא לא!.

שאדם או לחילופין משפחה מתכוונת לרכוש נכס להשקעה, צריכים להתייחס למשכנתא בצורה שונה לחלוטין ובכלל יש להתייחס לעסקה כעסק לכל דבר, יש הוצאות, יש הכנסות ולא אין שום סיבה שבעל העסק יביא כסף מהבית בכל חודש ואם כבר להפך, הנכס צריך לפרנס את המחזיק בו ולא בעל הנכס צריך לפרנס את הנכס כמו בכל עסק אחר, ברגע שבעל הבית לאורך זמן רק מכניס כסף לעסק, המסקנה המתבקשת ככל שיעבור הזמן שמשהו לא מתנהל לא נכון.

שאנו רוכשים נכס להשקעה, חשוב שניקח בחשבון את ההוצאות הבאות :

א. עלות תחזוקה שנתית.

ב. תיווך – וגם אלו שחושבים שיכולים להימנע מכך, קחו בחשבון שלאורך השנים גם אתם (אלה אם הנכס בקירבה משמעותית לביתכם) תצטרכו את המתווך, כי זה מייאש להציג את הנכס יום יום בוודאי בתקופות שהנכס ריק משוכרים והעול הוא עלינו.

ג. הוצאות לא וודאיות, אישית אני ממליץ לקחת לפחות חודש אחד בשנה, תזכרו שמספיק שהנכס לא מושכר במשך חודש אחד, זה נופל ישירות עליכם וזה כולל גם הוצאות אחרות במידה ויש כגון : וועד בית, גינון וכדומה.

לאחר שלקחתם בחשבון את ההוצאות השונות הגיע הזמן להתחיל להרכיב את תמהיל המשכנתא.
התמהיל צריך להיות מותאם להוצאות שפירטתי ואף הוצאות נוספות אם אתם רואים לנכון ולאחר מכן להתחיל לבחור בין המסלולים השונים שבחירתם צריכה להיעשות על פי התוכנית העסקית שלכם, כי כפי שצויין, שאתם רוכשים דירה להשקעה יש להתייחס לכך כמו עסק לכל דבר עם כל המשמעויות הנלוות לכך.

בשלב הבא, יש להתחיל לעשות שופינג בין הבנקים לקבלת הריביות הטובות ביותר על העסקה שבחרתם.
ובשלב האחרון לבצע אופטימזציה בין המסלולים על מנת להשיג את תמהיל המשכנתא האופטימלי.

לפרטים נוספים ואם יש לכם שאלות נוספות, אתם מוזמנים להשאיר פרטים או לשלוח מייל עם השאלה ונעשה את המקסימום על מנת לסייע לכם.

הכותב רושם את דעתו בלבד ואין הכתוב מחליף ייעוץ מקצועי, על ידי יעוץ כלכלי או יועץ משכנתא מקצועי. 

למידע נוסף או התייעצות ראשונית ללא כל התחייבות אתם מוזמנים ליצור קשר איתנו בטלפון 03-5298779 

כל מי שלוקח היצע מהכתוב עושה זאת על דעת עצמו ולא יבוא בטענות או מענות לכותב או לעורך הפוסט ולוקח את מלוא האחריות על עצמו – ט.ל.ח.

גלילה לראש העמוד

התקשרו
050-6382991
או השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן