מידע חשוב ללוקחי משכנתא לרכישת נכסים בחוץ לארץ

בישראל יש מעט מאוד אנשים שעוסקים בהלוואות בחוץ לארץ. בחו'ל עולם ההלוואות מתנהל אחרת וכך גם שוק הנדל"ן.

ניקח לדוגמא את השוק בארצות הברית שבו יש המון מוצרים שלא קימים בישראל וגם האחריות של לוקח המשכנתא היא שונה בין הארצות.

מספר הבדלים מאוד משמעותיים בין המשכנתאות בארץ למשכנתאות בארצות הברית :

א. עמלת פרעון מוקדם – בישראל עדין אין חוק שאוסר על קנס פרעון מוקדם בעוד שבארצות הברית כיום אסור לקחת עמלת פרעון מוקדם, מלבד אולי במדינות מאוד מסויימות ביבשת.

ב. ערבות אישית – בעוד בישראל כל לוקח משכנתא מחוייב להלוואה באופן אישי בארצות הברית אין זה כך שמדובר על נכסים פרטיים ולא מסחריים ולכן כובד האחריות קטן בהרבה מבשוק האמריקאי.

ג. הבדלי מטבע – בארצות הברית, המשכנתאות צמודות למספר מדדים אך המטבע שבו משולמת ההלוואה היא דולר לעומת ישראל שהוא השקל מלבד הלוואות מסויימות ולכן יש לקחת גם את השיקול הזה בחשבון כשלוקחים הלוואה בארצות הברית.

מלבד זאת, אחת הסיבות שאני תמיד ממליץ לאדם לקחת את המשכנתא על הנכס בארץ בה קונה את הנכס, היא מהסיבה דווקא של הסיכון בלקחת הלוואה על נכס שמצוי במדינה אחרת בעוד ההלוואה נלקחת מהארץ וזה מייצר מצב שאין לנו את הייתרון שייש כאשר הבנק נותן את המשכנתא וכך אנו יודעים יותר על הבעיות הקיימות בנכס אם יש כאלו, כי אם הבנק לא יירצה לתת הלוואה כנראה גם אנחנו צריכים לשקול שוב אם לרכוש את הנכס אותו אנו מעוניינים לרכוש.

הכותב רושם את דעתו בלבד ואין הכתוב מחליף ייעוץ מקצועי, על ידי יעוץ כלכלי או יועץ משכנתא מקצועי. 

למידע נוסף או התייעצות ראשונית ללא כל התחייבות אתם מוזמנים ליצור קשר איתנו בטלפון 03-5298779 

כל מי שלוקח היצע מהכתוב עושה זאת על דעת עצמו ולא יבוא בטענות או מענות לכותב או לעורך הפוסט ולוקח את מלוא האחריות על עצמו – ט.ל.ח.

גלילה לראש העמוד

התקשרו
050-6382991
או השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן