למה חשוב ללמוד איך לנהל את המשכנתא שלך בעצמך

כיום יותר משפחות נזקקות לקחת משכנתאות גדולות יותר לטווחי זמן ארוכים יותר והסיבה לכך ידועה לכל, עליית מחירי הנדל"ן במדינת ישראל. ככל שהמשכנתא גדולה יותר כך הניהול שלה צריך להיות מורכב יותר והשינויים צריכים להיות תכופים יותר בגלל השינויים שעוברים על המשפחה לאורך הזמן כגון : השינוי בגודל המשפחה, שינויים בהכנסה החודשית, שינויים בהוצאות השוטפות והקבועות וכדומה.

על מנת לדעת לנהל את המשכנתא חשוב ללמוד זאת באופן מקצועי ולהיות במעקב מתמיד. חשוב להבין כי משכנתא היא הלוואה שלא משמשת את המשפחה רק לרכוש את ביתה בלבד, המשכנתא יכולה לשמש אותנו לפעולות נוספות כגון : סגירת הלוואות פרטיות, פתרון עבור הוצאה גדולה וכדומה שהלוואה זו נקראת בשמה המדוייק הלוואה לכל מטרה אך עדין תהיה כחלק מהעלות הכוללת בהחזר החודשי והסכום על אותו הנכס למגורים שעליו לקחנו משכנתא.

בגלל המורכבות של הלוואת המשכנתא והעלויות הגבוהות הכרוכות בכך, ישנם מספר אפשרויות על מנת לנהל זאת באופן מקצועי לכן אני ממליץ לעשות את אחת מהאפשרויות הבאות :

אפשרות ראשונה – לקחת חברת ייעוץ משכנתאות שתנהל לכם את המשכנתא ולשלם לה בכל פעם את העמלה שהם דורשים שנעה בין 3,500 ש"ח ל – 10,000 ש"ח וזה מתאים לאנשים שההכנסה שלהם יחסית גבוהה והזמן שלהם שווה הרבה מאוד כסף ולכן זה משתלם להם לשלם זאת לחברת ייעוץ שתטפל באופן שוטף בהלוואת המשכנתא ואף תעדכן אותנו בכל שנה אם רצוי לעשות שינויים כאלו ואחרים.

אפשרות שנייה – ללמוד לעשות זאת בעצמכם על ידי קורס יועצי משכנתאות שייתן לכם את הכלים לנהל בעצמכם את הלוואת המשכנתא, קורס מסוג זה נע במחירים שבין 4,000 ש"ח למחירים של 7,000 ש"ח באופן חד פעמי.

שתי האפשרויות הן סבירות וטובות וכל אדם צריך לבחור באפשרות שתהיה הטובה ביותר בשבילו ובשביל משפחתו, עם זאת בנימה אישית אני מאמין כי חשוב שלאדם יהיה את הידע המקצועי וגם אם בחר לקחת חברת ייעוץ משכנאתות מקצועית וזאת יוכל לדעת אך ורק אם יידע מה הפרמטרים לבחינת החברה ולא בגלל ששמע כי הם עושים עבודה טובה, כי זה לא מספיק שייש להם מערך שיווק טוב.

הכותב הינו יזם נדל"ן שבונה פרויקטים ברחבי הארץ , מלווה קבוצות רכישה ורוכשים בעסקאות מורכבות ומרצה בקורס יועצי משכנתאות ועוסק בתחום ייעוץ המשכנתא משנת 2008 כיועץ משכנתאות בארץ ובעולם וניהל את אחת מחברות המשכנתאות הגדולות במדינת ישראל.

הכותב רושם את דעתו בלבד ואין הכתוב מחליף ייעוץ מקצועי, על ידי יעוץ כלכלי או יועץ משכנתא מקצועי. 

למידע נוסף או התייעצות ראשונית ללא כל התחייבות אתם מוזמנים ליצור קשר איתנו בטלפון 03-5298779 

כל מי שלוקח היצע מהכתוב עושה זאת על דעת עצמו ולא יבוא בטענות או מענות לכותב או לעורך הפוסט ולוקח את מלוא האחריות על עצמו – ט.ל.ח.

גלילה לראש העמוד

התקשרו
050-6382991
או השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן