למה גם אם יש לי ריביות מעולות שווה לי לבדוק מחזור משכנתא?

לאנשים רבים יש את האשליה כי אם הריביות שלי טובות או לחילופין יועץ משכנתאות בנה לי עסקה אני יכול עכשיו לישון בשקט ולהניח בצד את כל מה שקשור במשכנתא שלי כי כבר קיבלתי ייעוץ לפני מספר שנים ולכן אין לי מה להתעסק עם זה יותר, בוודאי אם לפני מספר שנים קיבלתי ריביות טובות.

הנקודה שרוב הלקוחות מפספסים, שריביות נקבעות לפי מצב השוק ולפי מספר השנים שנותרו למשכנתא, לכן אם בפועל לקחתי משכנתא בריבית מעולה לשלושים שנה ועברו חמש שנים, לא בהכרח הריבית שנותרה לי היום היא עדין תהיה טובה ולכן שווה לבדוק אפשרות למקצה שיפורים כי התקופה התקצרה ונכון לעכשיו אני יכול לקבל ריבית טובה בהרבה מאשר קיבלתי לפני כחמש שנים.

סיבה נוספת, גם המצב הכלכלי של המשפחה במקרים רבים משתפר, רוב לוקחי המשכנתאות מתחילים עם המשכנתא שלהם בתחילת גיל השלושים שלהם או בסוף העשרים, מה שאומר שהם ממש בתחילת דרכם וברוב המקרים מרוויחים יחסית מעט ולכן לאחר מספר שנים (בטח אנשי מקצוע בתחילת דרכם) ההכנסה שלהם עולה משמעותית ולרוב זה בטווח מאוד קצר כי מניסיוני בשנים הראשונות של אדם בשוק העבודה ההכנסה גדלה באופן משמעותי יותר ולאחר מכן מתחילה להתמתן ולכן יש לנו במקרים רבים הזדמנות לעשות חושבים מחדש ולבנות תוכנית חדשה שתהיה משתלמת בהרבה ממה שהייתה שהיינו עם הכנסה נמוכה יותר.

סיבות כפי שהוצגו ואחרות יכולות לגרום למשפחה ממוצעת לחסוך עשרות אלפי שקלים ואף מאות אלפים, לדעתי בשביל כמה עשרות אלפי שקלים לעבוד שלושה ארבעה ימים, זו עסקה מאוד טובה.

הכותב רושם את דעתו בלבד ואין הכתוב מחליף ייעוץ מקצועי, על ידי יעוץ כלכלי או יועץ משכנתא מקצועי. 

למידע נוסף או התייעצות ראשונית ללא כל התחייבות אתם מוזמנים ליצור קשר איתנו בטלפון 03-5298779 

כל מי שלוקח היצע מהכתוב עושה זאת על דעת עצמו ולא יבוא בטענות או מענות לכותב או לעורך הפוסט ולוקח את מלוא האחריות על עצמו – ט.ל.ח.

גלילה לראש העמוד

התקשרו
050-6382991
או השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן