טיפים חשובים לרכישת דירה

לקוחות רבים שמגיעים אלי ומחפשים דירה להשקעה או למגורים.

רוב הלקוחות פועלים בדרכים הסטנדרטיות של חיפוש ביד שתיים ובאתרים אחרים של נדל"ן שזה דרך טובה בדרך כלל להכיר את השוק ולפעמים אפילו מוצאים שם עסקה טובה. אחת הבעיות, שבמקרים רבים הלקוחות לא מודעים למה צריך לבחון לפני הרכישה על מנת לדעת שייש לנו אכן דירה טובה.

מספר הנקודות שאני ממליץ ללקוחות שלי לבחון ברכישת דירה הינם :

א. מיקום הדירה – פרמטר מאוד חשוב כי חלק גדול מהמחיר שאנו משלמים על דירה תלוי במיקום בו היא מצויה.

ב. מרחק מצירי תחבורה ראשיים – המרחק מצירי תחבורה, מייצר גם חיסכון בזמן ובכסף במרחקים של הגעה לערים מרכזיות שהן מהוות עוגן שממנו מודדים מרחקי נסיעה. לא פחות חשוב להדגיש כי צירי תחבורה ראשיים, הם גם מרחק הליכה או נסיעה מרכבת קרובה וכדומה.

ג. בתי ספר וגני ילדים קרובים – פרמטר שגם חשוב, אך חשוב להדגיש שזה בעיקר לדירות למשפחות .
שלושת הפרמטרים האלו הם הפרמטרים המרכזיים בבחירה של דירה, כמובן שייש עוד פרמטרים שהם גם קשורים לאדם באופן אישי שחשובים לו , אך פרמטרים אלו אני ממליץ לקחת בחשבון בכל עסקה של רכישה של נדל"ן.
לאחר שבחנו את הפרמטרים, השאלה היא איך מוצאים דירה אטרקטיבית?

כמובן יש את הדרכים הרגילות כפי שציינתי בתחילת הפוסט, אך צריך גם לחשוב מחוץ לקופסא איך להגיע לעסקאות מעניינות.

מספר אפשרויות הינן :

א. פנייה לעורכי דין לענייני גירושים, במקרים רבים לקוחות שלהם מעוניינים להוציא את הדירה לשוק בגלל סכסוך כזה או אחר ואף יכול להיות שתוכלו גם כך לחסוך את דמי התיווך או לכל הפחות לשלם משהו לעורך דין, אך עדין סביר להניח כי ייצא זול יותר.

ב. פנייה לגננים – זכרו שאנשים אלו עובדים הרבה עם בעלי בתים ומכירים דירות ובתי קרקע שמוצעים למכירה ובמקרים רבים עוד לפני כולם, מה שיכול להוות הזדמנות מעולה למציאת עסקה טובה.

ג. דירות ובתים נטושים שהבעלים שלהם נמצאים בחוץ לארץ – ישנם מקרים, בהם אדם קיבל ירושה והוא חי בחוץ לארץ ואף אחד לא מתעסק בדירה או בבית שקיבל בארץ בירושה והנכס עומד ריק בעיקר מהסיבה שאף אחד לא משווק אותו, במצב זה פנייה לבעלים הישיר יכולה להוות הזדמנות טובה לרכישה.
שימו לב, אם תחשבו יצירתי ותנסו להגיע בדרכים לא קונבנציונאליות לעסקאות אתם משפרים את הסיכוי שלכם להשיג עסקה טובה וחשוב מכך, זכרו, שביום שאתם רוכשים את הדירה, אתם כבר צריכים לחשוב על היום בו תמכרו אותו, כי החיים משתנים וסביר להניח שתרצו לשדרג או לרכוש דירה אחרת בהמשך הדרך.
 למידע נוסף או התייעצות ראשונית ללא כל התחייבות אתם מוזמנים ליצור קשר איתנו בטלפון 03-5298779 

בהצלחה,

הכותב הינו יזם נדל"ן ויועץ משכנתאות שעוסק בתחום שנים רבות, נותן את דעתו בלבד ומי שמעוניין לקחת היצע ומחליט לפעול על פי הכתוב עושה זאת על דעת עצמו בלבד ולא יבוא בטענות או מענות לכותב או העורך. 

הכותב רושם את דעתו בלבד ואין הכתוב מחליף ייעוץ מקצועי, על ידי יעוץ כלכלי או יועץ משכנתא מקצועי. 

למידע נוסף או התייעצות ראשונית ללא כל התחייבות אתם מוזמנים ליצור קשר איתנו בטלפון 03-5298779 

כל מי שלוקח היצע מהכתוב עושה זאת על דעת עצמו ולא יבוא בטענות או מענות לכותב או לעורך הפוסט ולוקח את מלוא האחריות על עצמו – ט.ל.ח.

גלילה לראש העמוד

התקשרו
050-6382991
או השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן