הפתעה – משכנתא היא לא תמיד ההלוואה הכי זולה

למרות שזו סיסמה של הרבה מאוד יועצי משכנתאות שמנסים למכור את המוצרים שלהם, בשוק של היום זה לא בהכרח נכון.

בשנים האחרונות ובעיקר בשנה האחרונה (שנת 2015) הבנקים וגופים אחרים החלו לתת הלוואות בריביות שבמקרים רבים טובות יותר ממשכנתא על נכס קיים – קרי הלוואה לכל מטרה ולכן, לפני שלוקחים משכנתא על נכס קיים לסגירת חובות, להתחייבויות אחרות שווה לבדוק את האפשרויות הנוספות כגון :

א. הלוואה כנגד קרן השתלמות – הלוואות מאוד אטרקטיביות.

ב. הלוואות לעשר שנים דרך החשבון הפרטי, שימו לב, בחשבון הפרטי יכולים לתת הלוואה ב – 100% פריים מה שלא ניתן לקבל במשכנתא בגלל חוקי הרגולציה של בנק ישראל.

ג. הלוואות מקרנות מדינה לעסקים קטנים – במקרים רבים לבעל עסק יהיה כדאי לבחון הלוואה דרך קרן כזו ולא דרך הלוואת המשכנתא.

יתרה מכך, חשוב שתיקחו בחשבון, שהלוואות שתיקחו דרך החשבון הפרטי שלכם יכולות לצאת זולות בהרבה גם אם הריבית שם גבוהה יותר וזה מכיוון, שאם ניקח את העלויות הנוספות כגון : שמאות, רישום מסמכים בטאבו, ברשם המשכונות, דמי פתיחת תיק שבמקרים רבים בפרטי יש פטור ונתרגם אותם למונחי ריבית להלוואה תגלו במקרים רבים שהמשכנתא היא ממש לא בהכרח ההלוואה הכי זולה ואף יכולה להיות היקרה ביותר לתקופות של עד עשר שנים.

לכן, לפני שאתם רצים לקחת עוד כסף על הנכס שלכם, תבדוק את האפשרויות הנוספות שלכם, או בעצמכם או שתיעזרו ביועץ משכנתאות, או יועץ פיננסי אחר.

הכותב רושם את דעתו בלבד ואין הכתוב מחליף ייעוץ מקצועי, על ידי יעוץ כלכלי או יועץ משכנתא מקצועי. 

למידע נוסף או התייעצות ראשונית ללא כל התחייבות אתם מוזמנים ליצור קשר איתנו בטלפון 03-5298779 

כל מי שלוקח היצע מהכתוב עושה זאת על דעת עצמו ולא יבוא בטענות או מענות לכותב או לעורך הפוסט ולוקח את מלוא האחריות על עצמו – ט.ל.ח.

גלילה לראש העמוד

התקשרו
050-6382991
או השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן