החשיבות של ביטוחי המשכנתא

בכל משכנתא שאדם או משפחה לוקחים מהבנק הם מחויבים בשני ביטוחים :

  1. ביטוח חיים – ביטוח השומר על הבנק מצד אחד ומצד שני על הלווים שאם קורה לאחד מהם מקרה של קטסטרופה ההלוואה תשולם במלואה על ידי חברת הביטוח.
  2. ביטוח מבנה – ביטוח ששומר על הלווים במידה ופורצת שריפה בדירה או נגרם נזק אחר חברת הביטוח תשפה את המבוטח או לחילופין תפצה אותו ובכך אנו שומרים על הרכוש שלנו.

החשיבות של ביטוח חיים במשכנתא היא גבוהה ואני אציג מספר נקודות שחשוב לכל אדם שלוקח משכנתא לקחת אותם בחשבון :

  1. במידה והבנק מוכן לתת לנו פטור מעשיית ביטוח חיים, האם זה נכון להשתמש בפטור הזה?
  1. כשאנחנו רוכשים דירה מקבלן, במקרים רבים אנחנו לוקחים את המשכנתא בשלבים האם זה נכון לעשות ביטוח חיים חלקי רק על הסכום שלקחנו מהבנק?
  1. האם זה נכון לעשות ביטוח חיים במדויק על הסכום אותו אנו מלווים מהבנק? או שיותר נכון להגדיל את הסכום?

שלושת הנקודות שהעליתי הן מאוד חשובות לקחת בחשבון לפני שלקוחים משכנתא ולדעתי התשובות עליהן הם :

  1. אם הבנק מוכן לתת לנו פטור מעשיית ביטוח חיים , אישית אני חושב שזה לא נכון לקחת את הפטור כל עוד יש באפשרותנו לשלם על הביטוח חיים מכיוון שבמידה ומשהו קורה הלווה שנשאר יצטרך להתמודד עם הלוואה גדולה מאוד ולבד כשעד לאותו הרגע ההתמודדות הייתה עם משכורת כפולה והכנסה גבוהה יותר, תחשבו לעצמכם איזה משבר פיננסי נגרם כשאחד מבני הזוג מפוטר ולא מוצא עבודה במשך תקופה ארוכה ואיך זה משפיע לרעה על המשפחה, אז גרוע מכך, מה יקרה במידה ונחווה קטסטרופה?.
  1. אם רכשנו דירה מקבלן חשוב לעשות מראש ביטוח על כל הסכום, כי החוב יישאר ושוב אם תהיה קטסטרופה, רק החלק היחסי ישולם על ידי חברת הביטוח ובמקרים רבים סכום הביטוח על הכסף שעדין לא נלקח הוא מאוד נמוך בייחוד לאנשים צעירים בגילאים עד 35 ולכן מומלץ לעשות ביטוח על כל הסכום מראש.
  1. ביטוח חיים שאנחנו עושים יכסה אך ורק את הסכום שביטחנו ולכן במידה ויהיה הפרשי הצמדה או הפרשי היוון כלומר קנסות פירעון מוקדם חברת הביטוח לא תכסה את הסכומים הנוספים אלה אם הם יהיו מראש מבוטחים ולכן, ממליץ להגדיל את סכום הביטוח של גובה הלוואת המשכנתא ובכך להגן עלינו ועל המשפחה שלנו במקרים של קטסטרופות שאלו הסיבות למה חשוב לנו לעשות ביטוחים.

הכותב רושם את דעתו בלבד ואין הכתוב מחליף ייעוץ מקצועי, על ידי יעוץ כלכלי או יועץ משכנתא מקצועי. 

למידע נוסף או התייעצות ראשונית ללא כל התחייבות אתם מוזמנים ליצור קשר איתנו בטלפון 03-5298779 

כל מי שלוקח היצע מהכתוב עושה זאת על דעת עצמו ולא יבוא בטענות או מענות לכותב או לעורך הפוסט ולוקח את מלוא האחריות על עצמו – ט.ל.ח.

גלילה לראש העמוד

התקשרו
050-6382991
או השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן