האם כדאי למחזר משכנתא אם יש לי קנס פירעון מוקדם

קנסות הפירעון המוקדם היא תופעה נפוצה שקיימת אצל לקוחות שמעוניינים למחזר את המשכנתא, הקנס קורה בגלל הפרשי ריביות בין הריבית שנלקחה דאז לריבית הנוכחית של יתרת התקופה.

במקרים רבים קנסות אלו מגיעים למחירים גבוהים מאוד של עשרות אלפי שקלים ואף מאות אלפים במקרים מסוימים וזה גורם ללקוחות רבים לחזור בהם מהרצון למחזר כי כדאיות יורדת באופן משמעותי.

כמובן, ישנם מקרים שלמרות הקנס יהיה ללקוח מאוד כדאי למחזר, אך ישנם גם מקרים שאין בכך כל כדאיות ולכן עדיף בשלב זה להמשיך לשלם את התשלומים כמו שהם עד ליום סיום פירעון הלוואת המשכנתא.

אז מה עושים? אישית אני ממליץ ללקוחות שלהם לא כדאי למחזר בגלל הקנס העצום שנפל עליהם להמשיך לעקוב אחרי המשכנתא שלהם ואחת למספר חודשים לבקש דוח חדש, כי הקנסות משתנים מאת לעת בעקבות השינויים של הריביות הממוצעות במשק שקובע בנק ישראל ולכן אם לא הייה כדאי היום זה לא אומר שלא יהיה כדאי למחזר בעוד מספר חודשים, יכול להיות אפילו שההפרש יכול להיות של עשרות אלפי שקלים.

הכותב רושם את דעתו בלבד ואין הכתוב מחליף ייעוץ מקצועי, על ידי יעוץ כלכלי או יועץ משכנתא מקצועי. 

למידע נוסף או התייעצות ראשונית ללא כל התחייבות אתם מוזמנים ליצור קשר איתנו בטלפון 03-5298779 

כל מי שלוקח היצע מהכתוב עושה זאת על דעת עצמו ולא יבוא בטענות או מענות לכותב או לעורך הפוסט ולוקח את מלוא האחריות על עצמו – ט.ל.ח.

גלילה לראש העמוד

התקשרו
050-6382991
או השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן