גם אתם יכולים לחסוך הרבה כסף ברכישת הדירה הבאה שלכם

לפני רכישת דירה חשוב לעשות בירורים ושיקולים הקשורים בעולמות שונים כגון : מיסים, משכנתא, שמאות וכדומה ולכן בפוסט זה אני אביא לכם מספר טיפים שעוזרים לי וללקוחותי בבחירות שלהם.

הטיפ הראשון הוא בבחירת הדירה – שאתם מחפשים דירה למגורים ואני בטוח שאתם תשוו ותבדקו את כל האפשרויות בשוק, אני ממליץ לכם להתחייס גם למדרגות המס השונות, לדוגמא, אדם שירכוש דירה בסכום של עד 1.35 מיליון ש"ח יהיה פטור ממס רכישה, לעומת מקרה דומה שאדם ירכוש דירה בסכום של 1.5 מיליון ש"ח כנראה יצטרך לשלם מס רכישה בסך של 3.5% מסך הרכישה.

הטיפ השני הוא בבחירת המשכנתא – הרבה מאוד לקוחות טועים לחשוב כי לאחר שהם ייקחו משכנתא ההחזר החודשי יטפס ויגיע לגבהים שהם לא יוכלו לעמוד בהחזרים החודשיים שלה. כל זאת הייה נכון, אם היינו חיים בעולם שלא ניתן לשנות כלל את הרכב המשכנתא ולכן, חשוב לתכנן אותה מראש שבמידה וההחזר החודשי יעלה נוכל להקטין אותו על ידי פריסה מחדש של יתרת קרן המשכנתא ובכך להוריד את ההחזר החודשי, במילים אחרות, המשכנתא שאתם לוקחים היום היא לא גזירת גורל שהיא אפשר לשנות.

הטיפ השלישי הוא בשמאות מוקדמת לרכישת הבית – בשבע השנים האחרנות כיועץ משכנתאות, ראיתי מקרים בהם אנשים רצו לרכוש דירות וכשהשמאי מקרקעין הגיע התברר שהבית שרצו לרכוש נבנה על חלקות שהן לא של הבעלים, שייש חריגות בנייה וחדרי מגורים שלא מיועדים למגורים אלה למחסן וכדומה. זה נכון שייש עלות גבוהה יותר לשמאי שלא הופנה מהבנק, אך העלות של ביטול חוזה במידה והתברר לאחר מכן כי יש בעיות סביר להניח תהיה גבוהה יותר וזאת עוד לפני עוגמת הנפש שתגרם.

הטיפים שניתנו בפוסט זה הן טיפים שמבוססים על ניסיוני האישי בלבד ואינם באים להחליף איש מקצוע כזה או אחר, חשוב להדגיש שמי שפועל על פיהם ייקח את האחריות המלאה להשלכות על עצמו ולא יבוא בטענות או מענות לעורך או כותב פוסט זה ואני ממליץ לקחת ייעוץ בכל אחד מהתחומים עם איש מקצוע מומחה לפני שרוכשים נכס חדש או יד שנייה.

הכותב רושם את דעתו בלבד ואין הכתוב מחליף ייעוץ מקצועי, על ידי יעוץ כלכלי או יועץ משכנתא מקצועי. 

למידע נוסף או התייעצות ראשונית ללא כל התחייבות אתם מוזמנים ליצור קשר איתנו בטלפון 03-5298779 

כל מי שלוקח היצע מהכתוב עושה זאת על דעת עצמו ולא יבוא בטענות או מענות לכותב או לעורך הפוסט ולוקח את מלוא האחריות על עצמו – ט.ל.ח.

גלילה לראש העמוד

התקשרו
050-6382991
או השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן