בעלי עסקים – יש לכם את האפשרות לקבל יותר מ 50% מימון על נכס שני למגורים

אנשי עסקים בעלי יכולת במקרים רבים להרוויח יותר כסף מאשר העלות של ההלוואות שלהם , גם העסקיות ובוודאי בפרטיות. אחת הסיבות לכך, שהם יודעים איך לנהל את העסק שלהם ואיך לעשות מהמוצרים או השירותים שהם מוכרים תשואה גבוהה על ההון העצמי שלהם והסיבות לכך רבות ואחת העיקריות הן שאינם צריכים לשלם פרמית תיווך או במילים אחרות רווח יזמי לצד שלישי שיעשה זאת בשבילם.
הבעיה במקרים רבים זו הרגולציה, שמגבילה אותם באחוז המימון שהם יכולים לקחת כנגד הנכסים הפרטיים שלהם ולכן הם מוגבלים בלקיחת משכנתא עד ל 50% מימון משווי הנכסים הפרטיים שלהם (יכול להיות שיכולו לקבל 60% מימון על ידי מישכון הנכס לחברות הביטוח, אך גם לא מחייב).

מהצד השני, אותם אנשי עסקים גם לא רוצים לשעבד את הנכס למחלקות העסקיות של הבנקים, וזאת מכיוון שהם רוצים להנות מהריביות הנמוכות שניתן לקבל מהבנקים על רכישת נכסים למגורים.
ההתלבטות האם למשכן את הנכס דרך המחלקת משכנתאות ולהנות מריביות נמוכות, או לחילופין למשכן אותו למחלקה העסקית וליהנות מזיכוי במס על עלויות המימון (יש לציין הכותב אינו רואה חשבון ואף לא יועץ מס) ואף לקבל אחוז מימון גבוה יותר על הנכס של היא דילמה אמיתית בה אנשי עסקים רבים נמצאים בה.

אמנם לאחרונה התברר לי פתרון טוב יותר והוא פתרון משולב, שמצד אחד ניתן למשכן את הנכס למחלקת המשכנתאות בבנקים ואף למחלקה העסקית. זה נכון שהדבר לא ניתן בכל הבנקים, אך ישנם כאלו שמוכנים למהלך הזה ואז איש העסקים יכול ליהנות משני העולמות ולהרוויח מצד אחד ריביות של משכנתא עד למימון של 50% מהעסקה (במידה והכסף נלקח לרכישת נכס נוסף למגורים – השקעה או לצרכים אישיים) ומצד שני להנות מהגדלה של אחוז המימון על הנכס על ידי שיעבוד שני של הנכס לטובת המחלקה העסקית ובכך להגדיל את גובה אחוז המימון ומהצד השלישי, ליהנות מזיכוי בעלויות המימון דרך המס ובכך ליהנות מהפחתת העלויות הכוללת של העסק.

הכותב, איננו רואה חשבון, ואף לא יועץ מס ונותן את דעתו בלבד ואין הפוסט מחליף ייעוץ פיננסי, ייעוץ מס, או ייעוץ למשכנתא או הלוואה על ידי מומחה בתחום, וכל מי שפועל לפי פוסט זה לוקח על עצמו את האחריות המלא ולא יבוא בכל טענה או מענה לכותב או העורך. ט.ל.ח

הכותב רושם את דעתו בלבד ואין הכתוב מחליף ייעוץ מקצועי, על ידי יעוץ כלכלי או יועץ משכנתא מקצועי. 

למידע נוסף או התייעצות ראשונית ללא כל התחייבות אתם מוזמנים ליצור קשר איתנו בטלפון 03-5298779 

כל מי שלוקח היצע מהכתוב עושה זאת על דעת עצמו ולא יבוא בטענות או מענות לכותב או לעורך הפוסט ולוקח את מלוא האחריות על עצמו – ט.ל.ח.

גלילה לראש העמוד

התקשרו
050-6382991
או השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן