איך משכנתא יכולה להגדיל לנו את התשואה על הנכס?

אנשים רבים רוכשים נכסים להשקעה ומעוניינים בתשואה הגבוהה ביותר שניתן. רבים מהם מעוניינים להגביל את גובה ההלוואה על הנכס מתוך אמונה כי מעוניינים כמה שיותר מהר להיות עם נכס ללא הלוואות. 

במקרה זה נוצרות מספר שאלות :

א. מה מחיר ההלוואה שנשלם ביחס לאלטרנטיבה שלנו להשקיע את ההון העצמי שלנו באפיק אחר?.

ב. בכמה בפועל התשואה על הנכס עולה במידה וניקח מקסימום הלוואה שניתן לקחת?.

ג. מה האסטרטגיה שלנו מרגע רכישת הנכס?

שלושת השאלות הנ"ל צריכות להישאל על ידי כל משקיע שרוכש נכס להשקעה, מכיוון שמטרת המשקיע היא למקסם את התוצאה של העסקה ולכן חשוב לשים לב לשאלות אלו.

אתן תשובות לשלושת השאלות הנ"ל :

שאלה ראשונה – אם מחיר ההלוואה הינה 4% לשנה ואנחנו יכולים להרוויח באפיק השקעה אחר על ההון העצמי שלנו 6% אז נוצר מצב שאם נשתמש בהון העצמי שלנו נפסיד 2% על הכסף שלנו.

שאלה שנייה – ניקח לדוגמא נכס שעלותו מיליון ש"ח ונניח ניתן לקבל בשנה עליו תשואה של 50,000 ש"ח כלומר, התשואה על הנכס תהיה 5%. עם זאת, במידה ואנחנו נחליט לקחת הלוואה של 50% מימון כלומר 500,000 ש"ח לעשר שנים בריבית של 4% לא צמוד בפועל התשואה שלנו על העסקה תהיה 10% על ההון העצמי. עם זאת חשוב לציין כי על מנת להגיע לאחוז התשואה המדויק יש להוריד את העלויות הנוספות, במקרה זה אם נוריד את עלות הריבית נגיע לאחוז תשואה על ההון של כ – 8.2% בקירוב על פי תשלומי ריבית של כ – 110 אלף ש"ח לעשר שנים.

כמובן, אם היינו מוסיפים את העלויות הנוספות בעסקה כגון : תיווך, עלות ייעוץ משכנתאות, עלות עורך דין וכדומה התשואה בשני המקרים הייתה יורדת ולכן יש לעשות את החישוב המדויק לפני רכישת הנכס.

שאלה שלישית – האסטרטגיה היא מאוד משמעותית לפני כל עסקה של השקעה, לכן חשוב להבחין אם אנחנו מעוניינים להחזיק בנכס לטווח של 5 שנים?, לטווח של 10 שנים? או לחילופין לטווח גדול יותר ומתכננים כי הנכס יהווה לנו פנסיה נוספת. ההחלטה של האסטרטגיה תשפיע גם באופן ישיר על בניית תיק המשכנתא האישי של המשקיע.
בהצלחה,
 למידע נוסף או התייעצות ראשונית ללא כל התחייבות אתם מוזמנים ליצור קשר איתנו בטלפון 03-5298779 

*יש לציין, כי הכותב רושם את דעתו בלבד ובמידה ואדם מחליט לפעול לפי הכתוב לוקח את האחריות על עצמו בלבד ולא יבוא בטענות או מענות לכותב או העורך במידה ותברר טעות או חוסר מידע בפוסט וכל הלוקח המלצה מפוסט זה עושה זאת על דעת עצמו בלבד. ט.ל.ח

הכותב רושם את דעתו בלבד ואין הכתוב מחליף ייעוץ מקצועי, על ידי יעוץ כלכלי או יועץ משכנתא מקצועי. 

למידע נוסף או התייעצות ראשונית ללא כל התחייבות אתם מוזמנים ליצור קשר איתנו בטלפון 03-5298779 

כל מי שלוקח היצע מהכתוב עושה זאת על דעת עצמו ולא יבוא בטענות או מענות לכותב או לעורך הפוסט ולוקח את מלוא האחריות על עצמו – ט.ל.ח.

גלילה לראש העמוד

התקשרו
050-6382991
או השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן