איך להתמודד עם ההחזר החודשי של המשכנתא

רוב הלקוחות מעוניינים במשכנתא עם החזר חודשי שיהיה במקסימום גובה השכירות שהם משלמים כל חודש לבעל הדירה ממנו הם שוכרים. החידה שיועצי משכנתאות תמיד נתקלים בה היא איך אני יכול להגדיל את ההחזר החודשי של בן אדם וכך לחסוך לו כסף על ידי קיצור שנים ושיפור ריביות ומצד שני שהוא לא ירגיש חנוק בכל חודש מהמשכנתא שלו.

התשובה לכך, שבלי לעשות פעולות של התייעלות בניהול הפיננסי היום יומי זה לא יכול לקרות, לכן חשוב מאוד לקחת בחשבון שלוקחים משכנתא שעדיף להתייעל במרבית המקרים בהתנהלות היום יומית ולא לפרוס את המשכנתא לתקופות ארוכות מדי מהסיבות הבאות :

  • פריסה לטווח ארוך מעלה את אי הוודאות שלנו למצבנו הפיננסי בשנים הבאות והרחבה על כך תוכלו למצוא בפוסט באתר שלנו     "הסיכון בפריסה ארוכה של תשלומי המשכנתא".
  • פריסה לטווח ארוך גורמת לסיכונים גבוהים יותר של הבנק המלווה מה שיוצר מצב שנקבל ריביות גבוהות יותר.
  • פריסה לטווח ארוך גורמת לנו לפוטנציאל לקנסות גבוהים יותר.

שלושת הסיבות הללו הם סיבות מאוד טובות למה המשכנתא צריכה להיות כמה שיותר קצרה כשמדובר על משפחה שמשלמת אותה ושמדובר על משקיעים השיקולים שונים ולא אכנס אליהם בפוסט זה.

הפתרון הטוב ביותר למי שקשה לו להתמודד עם החזר חודשי גבוה של משכנתא היא למצוא פתרונות להתייעלות במקומות אחרים ובכך להוריד את גובה ההחזר החודשי הכולל של ההוצאות החודשיות או לחילופין גובה ההלוואות שהוא משלם בכל חודש בחודשו, כי ההסתכלות צריכה להיות כמה אני משלם על סך ההלוואות שלי בכל חודש פלוס ההוצאות החודשיות שלי ואלו המחייבות של משפחה ממוצעת ואחד מתפקידיו של יועץ המשכנתאות היא להביא את הלקוח להבנה איך הוא יכול להתייעל בהחזר החודשי של סך הוצאותיו ובכך לחסוך עשרות אלפי שקלים לאורך חיי המשכנתא ויותר.

הכותב רושם את דעתו בלבד ואין הכתוב מחליף ייעוץ מקצועי, על ידי יעוץ כלכלי או יועץ משכנתא מקצועי. 

למידע נוסף או התייעצות ראשונית ללא כל התחייבות אתם מוזמנים ליצור קשר איתנו בטלפון 03-5298779 

כל מי שלוקח היצע מהכתוב עושה זאת על דעת עצמו ולא יבוא בטענות או מענות לכותב או לעורך הפוסט ולוקח את מלוא האחריות על עצמו – ט.ל.ח.

גלילה לראש העמוד

התקשרו
050-6382991
או השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן