קרנות השתלמות

קרן השתלמות, היא קופת גמל שמשמשת לחיסכון לטווח בינוני וארוך. בזמנו, בזמנו הקרנות הללו למימון להשתלמויות לעובדי ההוראה לאחר 6 שנים. היום, מרבית השכירים נהנים מקרנות ההשתלמות כחלק מתני ההעסקה שלהם. מכיוון שהמדינה מעוניינת לעודד את העובדים לחסוך כסף כאשר קרנות השתלמות, מעניקות הטבות כגון אפיק חיסכון פופולארי בישראל. על פי פקודת מס ההכנסה, ההפקדה לעובד לקרן ההשתלמות, פטורה מתשלום מס הכנסה בגובה של 2.5% מהמשכורת. במקביל, העובד, יוכל להפריש לקרן ההשתלמות של עובד שכיר, עד ל-7.5% ממשכורתו שגם היא פטורה ממס.

כאשר מדובר על פטור ממס הכנסה על קרנות השתלמות, ההגבלה היא למשכורת בגובה של עד- 15,712 ₪  כל הפרשה מעבר לגובה משכורת זו, המעביד יהיה חייב בתשלום מס. ישנם גם עובדים עצמאים שעשויים ליהנות מהטבות המס של קרן ההשתלמות. עצמאי למשל, יוכל להפריש לקרן זו עד 7% מהכנסתו השנתית. הפקדה של 2.5% הראשונים לא תיחב כהוצאה מוכרת, אך הפקדה של 4.5% הנוספים, תהיה מוכרת ע"י מס ההכנסה כהוצאה מוכרת. יש לציין, כי ההכנסה המרבית עליה ניתן לקבל הטבת מס העומדת על 264,000 שקל בשנה.

משיכת כספים מקרן ההשתלמות

את הכספים של קרנות השתלמות, ניתן יהיה למשוך לאחר 6 שנים מיום ההפקדה הראשונה. הכספים שנצברו בקרן, פטורים ממס הכנסה ובתנאים מסוימים, אף ניתן יהיה למשוך את הכספים גם לאחר 3 שנים אם מדובר על מטרת השתלמות ללימודים, או אם העובד הגיע לגיל פרישה שהוא: 67 לגבר ו-62 לאישה. חוסך אשר יהיה מעוניין למשוך את חסכונות קרן ההשתלמות לאחר סוף התקופה ואף יהיה מעוניין להמשיך להפריש לקרן, יצטרך להמתין 6 שנים נוספות, עד לנקודת היציאה.

יתרונות נוספים הקיימים בקרנות ההשתלמות

ישנם יתרונות נוספים בפתיחת  קרנות השתלמות, כמו למשל אפשרות ליטול הלוואה, על חשבון קרן ההשתלמות, כאשר מדובר על שעבוד של הכספים הנמצאים בקרן. היות ולבית ההשקעות קיים נכס המשועבד כנגד ההלוואה, הריבית על ההלוואה תהיה נמוכה יותר, מאשר הריבית אשר תתקבל מבנק מסחרי או מחברות האשראי.  מדובר על ביטחון כלכלי משתלם נוסף, גם לשכירים וגם לעצמאים.

עומרי קפלן, מספר רשיון: 017869553

יגאל אלון 120 תל אביב , קומה 3

שמעת, וראית

מוזמן להשאיר פרטים ונבדוק איך ניתן להשיג לך את העסקה הכי טובה או בטלפון: 073-3856507

מאמרים
גלילה לראש העמוד

התקשרו
050-6382991
או השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן