ביטוחי פנסיה

כאשר אנו מביטים סביבנו, אנו רואים כי בשכבות החלשות של אוכלוסיית הקשישים, התמונה היא די עצובה. רבים מהקשישים בישראל, חיים מתחת לקו העוני. על מנת שנוכל לחיות ברווחה ולהיות עצמאים ולא נתמכים ע"י קצבאות פנסיה זעומות של המוסד לביטוח לאומי, יש לתכנן את ביטוחי פנסיה כבר מגיל צעיר. ישנו הבדל בין תכנון קפדני ומעודכן של הפנסיה, לבין חוסר תכנון שעשוי להתבטא בסכומים של עשרות אלפי שקלים ואפילו יותר מכך. אנשים שיש להם הכנסה גבוהה, יעדיפו ביטוח מנהלים ואנשים שיש להם שכר ממוצע, יעדיפו לחסוך בקרנות הפנסיה..

ההבדלים נובעים מהמס שמשולם על קצבת הפנסיה בעתיד, מהכנסות נזילות שיהיו לחוסכים בקרנות הפנסיה ועוד כמה פרמטרים שכדאי כי יילקחו בחשבון. התאמת מסלול ביטוחי פנסיה, הינה אישית ותלויה בצרכים האישיים של כל מי שמעוניין להיות מבוטח.

החיסכון שממנו תחיו מיום הפרישה מהעבודה

יש לציין, כי ביטוחי פנסיה הינם החסכונות  אשר מהם תחיו מיום הפרישה מהעבודה ועד ליומכם האחרון. חשיבות של ביטוח זה הינה עצומה, שכן הכבוד והקיום שלכם בעת זקנתכם, תלוי בחיסכון ביטוחי זה. משנת 2008, על פי חוק, כל מעביד מחויב להפריש בכל חודש לכל שכיר הפקדות לפנסיה. כל אפיקי החיסכון הפנסיוני מבטיחים תשלום של קצבה שמשולמת כמשכורת חודשית. למרות שעצמאים אינם חייבים בפנסיה על פי חוק, מומלץ כי יהיו מבוטחים אף הם בביטוח חשוב זה.

יש לכם תכניות פנסיה ישנות?

ישנם אנשים רבים שהחליפו עבודה עם השנים ואפילו כמה מקומות עבודה וקיימות תוכניות פנסיה ישנות, כאשר הן אינן פעילות ובמקרים רבים נגבות מהן דמי ניהול בשיעור גבוה בגין צבירתם. משרד האוצר, מציע לאתר אותן ואפילו למזג אותן עם ביטוחי פנסיה פעילים. יש לעקוב אחרי הדוחות התקופתיים ולוודא כי התשלומים מועברים בהתאם למה שמצוין בתלושי המשכורת ואם יש לכם ביטוח פרטי לפנסיה שרכשתם באופן פרטי, הקפידו לעקוב אחר הדו"ח השנתי של הפקדות חודשיות שביצעתם במהלך השנה.

כדאי כי תרכשו  ביטוח פנסיה פרטית מחברת הביטוח שלכם ותערכו סדר בביטוחים שלכם, כך שתוכלו לאחד אותם לביטוח פנסיוני אחד ולצבור יותר כאשר תגיעו לגיל הפרישה.

עומרי קפלן, מספר רשיון: 017869553

יגאל אלון 120 תל אביב , קומה 3

שמעת, וראית

מוזמן להשאיר פרטים ונבדוק איך ניתן להשיג לך את העסקה הכי טובה או בטלפון: 073-3856507

מאמרים
גלילה לראש העמוד

התקשרו
050-6382991
או השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן